Tsjaikovski staat centraal in De Notenkraker

Enige tijd geleden kwam presentatrice Titania Poort een artikeltje tegen waarin stond dat Pjotr Iljich Tsjaikovski een muzikale voorkeur had voor de muziek van Mozart en Mendelssohn. Zij hebben zeker ook invloed gehad op zijn muzikale ontwikkeling, zelfs zodanig dat zijn muziek door landgenoten uit zijn tijd, in het bijzonder de nationalistisch-Russische componisten, als (te) westers werd bestempeld. Maar hoe dan ook Tsjaikovski heeft een behoorlijk oeuvre nagelaten met vele verschillende soorten muziek. Natuurlijk is zijn balletmuziek daarvan het meest bekend, maar hij schreef toch ook andere prachtige werken. Over hem én over Mozart en Mendelssohn, gaat de uitzending van vandaag. De muziek die u te horen krijgt is dan ook van deze drie componisten, alhoewel Tsjaikovski centraal staat.

De Notenkraker is een radioprogramma over en met klassieke muziek. Samengesteld en gepresenteerd door Titania Poort. Het programma wordt uitgezonden op donderdagochtend van 10:00 tot 11:00 uur. De herhaling is op dinsdagavond van 21.00 tot 22.00 uur.

Scroll naar boven